Jaką wybrać opcję?

Jakie opony, jakie felgi-rozmiary, marki. Opinie i porady.
Awatar użytkownika
yarkow
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 26 cze 2017, 12:29
Czym jeżdzę: Kia Sportage III
Benzyna, 1600 cm3

Jaką wybrać opcję?

Postautor: yarkow » 08 lip 2017, 21:09

Zakupiłem ostatnio Sportage 1,6 na alufelgach 17 i letnich, firmowych oponach. Samochód dwuletni, nigdy nie widział zimy spędzając ją w garażu.
Ja jeżdżę prawie codziennie po około 50km. Tak więc muszę w niedługiej perspektywie przygotować go do zimy.
I tu moje pytania.
Co robić? Pytań i opcji jest kilka:
1. Mam prawie nowe opony zimowe od poprzedniego SUVa, ale w rozmiarze 215/60/R17, a KIA ma 225/60/R70. Czy więc mogę bez problemów te opony jesienią przełożyć na oryginalne felgi?
2. A może kupić drugie felgi? Takie na zimę. I na nie założyć posiadane opony. A co wtedy z czujnikami ciśnienia? Co lepsze kupić nowe czujniki, przekładać dotychczasowe czy też można bez konsekwencji jeździć bez czujników?
3. Kupić nowe opony zimowe i je przekładać na posiadane felgi?
4. Może kupić opony wielosezonowe? I je założyć na posiadane felgi. Tylko to będzie trzeci komplet opon ...
5. Opcja najdroższa. Kupno nowych, "zimowych" opon, felg i czujników. Chciałbym jej w miarę możliwości uniknąć.

Co radzicie ze swojego doświadczenia z tym samochodem?

Awatar użytkownika
Tom16v
Nasz Człowiek
Posty: 673
Rejestracja: 12 cze 2016, 09:50
Czym jeżdzę: KS V 1.6 T- GDI 6AT FWD L HEV

Re: Jaką wybrać opcję?

Postautor: Tom16v » 08 lip 2017, 21:26

No kolego widzę że ja niejestem odosobniony ;) heh mam ten sam dylemat

Awatar użytkownika
listomek2014
Expert
Posty: 914
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:50
Czym jeżdzę: KS FL 1.6 L BL
KS IV L BL 1.6 T
Toyota cross
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Jaką wybrać opcję?

Postautor: listomek2014 » 08 lip 2017, 22:13

Witaj. 215/60/R17 to nie wiele ja bym założył co do kupna drugich felg? ja zawsze przekładam opony koszt u mnie w mieście 80zł więc kwestia jak długo będziesz posiadał auto wiadomo 2 razy w roku to 160zł ale kiedy zwrócą się felgi? opony wielosezonowe jak mieszkasz w mieście to ok poza nie polecam zawsze możesz sprzedać letnie i zimowe i kupić wielosezonowe co do czujników nie miałem okazji ale ponoć jak nie ma to tylko świeci kontrolka więc można zaoszczędzić jakieś 800zł ale to jest moja opinia ty decydujesz Pozdrawiam i życzę zadowolenia
W krwi benzyna zamiast Serca turbina

Awatar użytkownika
yarkow
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 26 cze 2017, 12:29
Czym jeżdzę: Kia Sportage III
Benzyna, 1600 cm3

Re: Jaką wybrać opcję?

Postautor: yarkow » 11 lip 2017, 08:20

Czy ktoś z Was używa 215/60/R17 na fabrycznych felgach?
I jak czujniki ciśnienia znoszą przekładkę opon? Słyszałem opinię, że są podatne na uszkodzenia. Do tej pory z tym ustrojstwem nie miałem do czynienia. Tak więc nie mam żadnych doświadczeń.

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Jaką wybrać opcję?

Postautor: Owca007 » 11 lip 2017, 08:57

Widziałem już sportka jak i IX35 na takich gumach i jeździ. Co do czujników to trzeba powiedzieć na wulkanizacji, że są i niech uważają to nic się nie stanie. Jak uszkodzi to odkupi mówiłeś przecież i tyle.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)


Wróć do „OPONY i FELGI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap