Po zimie felgi i . . . .

Jakie opony, jakie felgi-rozmiary, marki. Opinie i porady.
Awatar użytkownika
11201mariusz
Nasz Człowiek
Posty: 575
Rejestracja: 05 lut 2013, 20:25
Czym jeżdzę: 1.6 GDI L Bialutka Dama
Lokalizacja: Sopot

Po zimie felgi i . . . .

Postautor: 11201mariusz » 13 kwie 2017, 16:29

Czy Wam też po zimie sól i chemia spowodowała jakieś straty w felgach i hamulcach. U mnie straszne naloty rdzawe, wręcz wżery na mocowaniach tarcz hamulcowych, o dziwo największe wżery z tyłu. Dzisiaj przy zmianie opon aż oponiarz zdziwił się że sól tak dała się we znaki - zalecił na kolejna wymianę smar miedziowy ale jak teraz obejrzałem to wygląda okropnie. Poza tym strasznie schodzi powłoka na felgach przy znaczki KIA - popękania w kształcie pajęczyny i wżery. Zrobię fotki i wrzucę - fakt że felgi to alu repliki chińskie firmowych 18, ale by po 4 latach tak chemia je mogła naruszyć. Macie podobne odczucia po zimie i specyfikach drogowców - zaciski klocków też wyglądają nie najlepiej lekko rdzawo ciapate, coś trza chyba pomyśleć przed kolejną zimą . . .

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Po zimie felgi i . . . .

Postautor: Owca007 » 13 kwie 2017, 20:42

Ja przy wymianie hamulców to szczotka druciana piaskarka papier ścierny i wszystko wygląda jak nowe i zabezpieczone jest. Złożone na smar do zacisków, a miedzian tylko na połączenia śrubowe. W zeszłym roku całe podwozie tak zabezpieczyłem bo też ruda się rzuciła i nieładnie to wyglądało. Kia pod tym względem słabo wygląda ale zabezpieczenie jak sam robisz to tanio wychodzi.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
Bzyna15
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 13 paź 2016, 11:36
Czym jeżdzę: Kia Sportage III, 2010r, 163KM, benzyna

Re: Po zimie felgi i . . . .

Postautor: Bzyna15 » 30 kwie 2017, 13:13

potwierdzam szczotka druciana, ładna pogoda, piwo i gotowe (za darmo najważniejsze)
Księga ulicy mówi jasno: "Kto zadziera z Wiesławem Paleta, tego na złom odwiezie laweta"


Wróć do „OPONY i FELGI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap