łańcuchy przeciwśniegowe

Jakie opony, jakie felgi-rozmiary, marki. Opinie i porady.
Awatar użytkownika
m00nster
Bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 23 wrz 2010, 20:39
Czym jeżdzę: kia sportage 2.0 DOHC wersja L
Lokalizacja: Jelenia Góra

łańcuchy przeciwśniegowe

Postautor: m00nster » 28 gru 2010, 18:23

czy ktoś z kolegów ma jakieś doświadczenia w tej materii(znaczy się łańcuchów)?
U mnie nawaliło tyle śniegu że zastanawiam się nad zakupem pojazdu gąsienicowego (może wojsko coś ma w demobilu), ZETORA (chłopi już po sezonie) lub łańcuchów na koła właśnie. Oglądam różne ale rozstrzał cenowy poprostu zabija : od mniej niż 200 pln do ponad 2tyś. Może ktoś polecić coś konkretnego ?
sportage 2.0 DOHC L black pearl

Awatar użytkownika
olin
Uzależniony
Posty: 161
Rejestracja: 01 wrz 2010, 09:21
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDi L Sand Track
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: łańcuchy przeciwśniegowe

Postautor: olin » 28 gru 2010, 19:13

Interesowałem sie tym mocno przed wyjazdem w alpy na narty i kupiłem te pierwsze Picoya cena bardzo dobra jak na ten rozmiar i bardzo popularne z tym że nie testowałem jeszcze ale firma sprzedaje tego sporo i nie narzekają kupcy Na sylwestra jade w góry znów ale mam nadzieje że nadal nie będę testować :hmm:

http://www.hossa.pl/go/_adv_search/inde ... 9830a&item[update]=1&id=1&item[group1]=17''&item[group2]=225/60

generalnie jak widać można i wydać sporo więcej [zdziwiony]

sabb
Uzależniony
Posty: 271
Rejestracja: 23 gru 2010, 22:21
Czym jeżdzę: sp 2.0 crdi awd 184 km odebrana 30 10 2014 biała perła

Re: łańcuchy przeciwśniegowe

Postautor: sabb » 29 gru 2010, 20:37

na filmie taxi3 gośc ma fajne rozwiązanie :haha1:

Bandi
Uzależniony
Posty: 274
Rejestracja: 04 lis 2010, 22:03
Czym jeżdzę: Kia Optima SW GT-Line FULL
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: łańcuchy przeciwśniegowe

Postautor: Bandi » 29 sty 2012, 11:39

Odnowie trochę temat czy możecie zaproponować jakieś ciekawe łańcuchy śniegowe do naszych samochodów dodam że zimówki mam o rozmiarze 235/55R17 za wszystkie sugestie i podpowiedzi z góry dziękuję.

WscieklaMysz
Nowy
Posty: 20
Rejestracja: 28 maja 2011, 20:44
Czym jeżdzę: Fordem

Re: łańcuchy przeciwśniegowe

Postautor: WscieklaMysz » 29 sty 2012, 14:40

Znajomi mają takie tekstylne nakladki na opony. Na śliskim sprawdzają mu się rewelacyjnie. I bardzo łatwo się zakłada / zdejmuje. W cięższych warunkach dużo nie dają. Zależy więc do czego potrzebujesz

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: łańcuchy przeciwśniegowe

Postautor: marcinK » 29 sty 2012, 15:05

Wszystko zależy od tego ile kto ma kasy do wydania i w jakich warunkach jeździ (mieszka).
Ja kupiłem łańcuchy jakieś 15 lat temu i wykorzystałem jeden raz. Mieszkam w mieście, raz nawaliło tyle śniegu, że na drodze do garaży nikt nie mógł przejechać - wtedy się sprawdziły. Wyjeżdżałem czasami w góry, jakoś nigdy mi się nie przydały. Jeśli ktoś mieszka "w ciężkich" warunkach zapewne częściej użyje. Jeśli tylko sporadycznie - tak jak ja - na wszelki wypadek - nie wydawałbym kasy na zbyt drogie.
Odebrana po 178 dniach:)

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: łańcuchy przeciwśniegowe

Postautor: aBARTh » 29 sty 2012, 15:19

Nie kupuj jakiegoś taniego gów..badziewia. Ale nie ma też co szaleć. Mogą być najzwyklejsze byle markowe (możesz zwrócić uwagę na jakieś atesty jak np. B w takim trójkąciku). Grunt żeby był wytrzymałe. Jak będą słabej jakości i nie daj boże w trakcie jazdy puści jakieś oczko to zrobi Ci mikser w nadkolu. Mój ojciec tak miał w Vectrze. Zerwał mu się jeden splot z oplatających bieżnik i zmłócił plastikowe wnętrze nadkola, zniszczył zacisk hamulca i przewód z płynem. Nie muszę mówić jakie był konsekwencje tej "oszczędności".

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: łańcuchy przeciwśniegowe

Postautor: marcinK » 29 sty 2012, 15:48

Na pewno certyfikaty są wskazane. Z certyfikatem pękają rzadziej - jak z oponami. Przy okazji B w trójkąciku już zastąpiono CE z chwilą wejścia do Unii.
Odebrana po 178 dniach:)

Bandi
Uzależniony
Posty: 274
Rejestracja: 04 lis 2010, 22:03
Czym jeżdzę: Kia Optima SW GT-Line FULL
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: łańcuchy przeciwśniegowe

Postautor: Bandi » 29 sty 2012, 18:39

A jakieś dokładnie modele, propozycje może linki, na pewno ktoś z tego forum przetestował jakiś modeli i używa go i mógł by szczerze polecić żeby nie testować na siebie bo po co, a modeli łańcuchów jest taki ogrom że na prawdę jest ciężko dobrać coś odpowiedniego tak jak z cenami? Co do ceny to po co wydać np 1000 czy 1200 zł jak i te za 200 - 300 zł spełnią swoje zadanie w 100% i będą długo służyć tylko które wybrać?

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: łańcuchy przeciwśniegowe

Postautor: kijaS » 30 sty 2012, 12:13

Ja miałem Konig'i samonapinające T2 Magic, potem jeszcze jakieś też samonapinające, ale modelu nie pamiętam, z samonapinaczami dwoma w postaci linek stalowych (były wygodniejsze niż te koraliki w T2). I nie miałem problemów. Dobre opinie mają też Pewag'i i Weissenfels'y. I potwierdzam, to co pisał aBARTh, kolega miał jakieś no name i skończyło się to jeszcze dodatkowo porysowanym błotnikiem. To już chyba lepiej kupić takie jak WściekłaMysz, tekstylne, też tanie a nie przemielą ani nadkola ani błotnika w razie draki ;)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

Pawel
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 10 sie 2011, 18:08
Czym jeżdzę: 1,6

Re: łańcuchy przeciwśniegowe

Postautor: Pawel » 03 lut 2012, 22:02

witam
jeśli ktoś często korzysta złańcucha to polecam firmę THULE K-summit sprawdzaja sie super, bardzo łatwe w zakładaniu miałem w poprzednim aucie ale teraz musiałem kupic nowe bo rozmiar nie pasował z tym ze nie są tanie to fakt ale warte jesli ktoś często zakłada . polecam


Wróć do „OPONY i FELGI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap