Rozmiary felg, moje doświadczenie...

Jakie opony, jakie felgi-rozmiary, marki. Opinie i porady.
prepond
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 02 lis 2015, 18:37
Czym jeżdzę: 2.0 16V Benzyna rocznik 2010
Gadu Gadu: 3703209

Rozmiary felg, moje doświadczenie...

Postautor: prepond » 09 lis 2015, 16:13

Witam,

postanowiłem się podzielić informacją odnośnie doboru felg do naszego samochodu. Na forum dużo informacji, ale wszystko chaotycznie. A teraz po kolei jak być powinno i o co chodzi z numerkami:

1. Ilość śrub - tutaj sprawa jasna każdy liczyć umie :D
2. Średnica okręgu z otworami na śruby - standardowo jest to 114,3. Jak to mierzymy? Najlepiej narysować sobie okrąg o średnicy 114,3mm czyli promień cyrkla 57,15mm na czymś przeźroczystym i zobaczyć czy nam się pokrywa z otworami w feldze. Można też wyciąć z papieru.
3. Otwór centrujący 67,1mm - tutaj sprawa jest prosta, mierzymy suwmiarka średnice otworu. Ważne info> jak podoba nam się Felga a ma jednak większy rozmiar tego otworu to można dokupić reduktorki plastikowe (sam coś takiego mam i felga od KIA SL pasuje do starej II z 2010).
4. Słynne ET czyli OFFSET - tutaj musimy trochę pomyśleć. Patrzymy jaki mamy offset aktualnie i sprawdzamy ile nam się przesunie felga w głąb albo na zewnątrz w zależności od nowego rozmiaru. Sprawa jest prosta dla takiej samej szerokości felgi, ale gdy już kombinujemy i chcemy np. szerszą to musimy dobrać odpowiednio mniejszy offset. Jak to działa:
http://www.felgi.pl/narzedzia-do-felg/k ... r-et-felgi
5. Rozmiar felgi - standardowo 6.5Jx16H2 gdzie 6.5 oznacza szerokość felgi w calach, numer J to oznaczenie profilu kołnierza felgi, następnie 16 to rozmiar naszej felgi czyli 16 cali a H2 to:
http://www.felgi.pl/gfx/Articles/zestaw ... roju-5.png

Ważne jest, żeby w przypadku używanej felgo kupić ją wraz ze śrubami, gdyż każdy rodzaj, firma itp. ma inne śruby (inny konus) i użycie nieodpowiednich grozi pęknięciem felgi. [zlolta]

Jak już mamy naszą felgę to pozostaje tylko dobrać rozmiar opony, ale to już prosta czynność.

Wróć do „OPONY i FELGI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap