Kupno felg a czujniki ciśnienia

Jakie opony, jakie felgi-rozmiary, marki. Opinie i porady.
turtil
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 03 wrz 2015, 20:58
Czym jeżdzę: 1.6

Kupno felg a czujniki ciśnienia

Postautor: turtil » 03 wrz 2015, 21:04

Witam.
Posiadam Sportage z października 2014r. na aluminiowych felgach 17 cali wraz z czujnikami ciśnienia opon.
Chciałbym kupić jako drugi komplet - 18 cali z modelu przed FL.
Mam kilka wątpliwości, a na forum nie znalazłem konkretnych odpowiedzi:
1) przede wszystkim czy felgi z modelu przed FL wejdą do modelu po FL?
2) czy do każdej felgi można założyć czujniki ciśnienia? A zwłaszcza do tych konkretnych, które ja chcę kupić? Czy też felgi dzielą się na takie, w których przewidziano możliwość montażu czujników lub nie.

W załączeniu przesyłam felgi, które mnie interesują.
Załączniki
11994406_973347749392465_508805202_n.jpg
11994406_973347749392465_508805202_n.jpg (33.36 KiB) Przejrzano 35968 razy

Kaj
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 30 sie 2014, 07:50
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 136ps XL
Lokalizacja: O-ka

Re: Kupno felg a czujniki ciśnienia

Postautor: Kaj » 03 wrz 2015, 22:05

Powinny pasować, ja kupiłem felgi poliftowe do auta przed litrem i jest ok, tylko czujniki musialbym zkalibrowac. Te felgi, ktore chcesz kupic, nie lubią zimy( utleniaja sie i wyglądają oblesnie)

Obrazek

wicia83
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 09 sie 2015, 22:14
Czym jeżdzę: 1.6GDI Business Line L

Re: Kupno felg a czujniki ciśnienia

Postautor: wicia83 » 04 wrz 2015, 07:25

Apropo czujników ciśnienia. Jak zachowuje się auto bez czujników ciśnienia (ponoć poza świecącą kontrolka żadnych innych objawów). Myślę o zakupie drugiego kompletu felg na zimę a za komplet czujników wołają 900zł. Przekładanie czujników z jednych felg do drugich też jest trochę nieporęczne.

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: Kupno felg a czujniki ciśnienia

Postautor: Kwarcu » 04 wrz 2015, 14:52

Czujnik jest zespolony z wentylem, więc przekładanie to bez sensowna zabawa.
Przy braku czujników świeci po prostu kontrolka, auto normalnie jeździ.
Pozostaje kwestia ewentualnych konsekwencji prawnych przy dzwonie, itp.

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kupno felg a czujniki ciśnienia

Postautor: kasia_mm » 04 wrz 2015, 19:30

ja mam auto FL a felgi 17" sprzed FL - wszystko pasuje bo to FL to była mega kosmetyka
czujniki u mnie zostały w oryginalnie zakupionych wraz z autem felgach 16", które czekają spokojnie na zimę

obecnie mam (zrobione przez ASO przed odbiorem auta) całkowicie wyłączone czujniki - nic mi się nie świeci na desce rozdzielczej, tak to sprytnie chłopaki zrobili:)

turtil
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 03 wrz 2015, 20:58
Czym jeżdzę: 1.6

Re: Kupno felg a czujniki ciśnienia

Postautor: turtil » 05 wrz 2015, 16:46

Czy ktoś udzieli konkretnych odpowiedzi na moje pytania? ;)

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: Kupno felg a czujniki ciśnienia

Postautor: Kwarcu » 05 wrz 2015, 17:07

Kolejny, który potrzebuje mieć podane wszyściuteńko na tacy i ładnie napisane w formie pytanie i odpowiedź.

Czy tak ciężko poczytać forum? Czy tak ciężko zajrzeć do instrukcji obsługi? Czy tak ciężko samemu zajrzeć do zapasowej felgi w bagażniku (nawet nie trzeba jej wyciągać) i odczytać na ramieniu wewnątrz rozstaw śrub i porównać ze sprzedawanymi na aukcji? Czy naprawdę też nie zauważasz, że powyżej masz dość wyczerpany temat na Twoje pytania, może za wyjątkiem, że nie powiedziano że czujniki można założyć do wszystkich felg (chociaż masz napisane, że czujnik jest zespolony z wentylem, więc chyba można się domyślać, że skoro felga jest przystosowana do wentyli to i do czujników - czyli do każdej felgi czujnik założysz).


turtil pisze:1) przede wszystkim czy felgi z modelu przed FL wejdą do modelu po FL?

Wejdą. Rozstaw śrub jest ten sam, producent nie będzie się bawić w zmianę rozstawu śrub w aucie... KIA/Hyundai ma taki sam rozstaw we wszystkich swoich autach. W zasadzie samochody z Azji mają głównie właśnie taki rozstaw śrub.
Średnica i wymiary opon również się nie zmieniły, więc też pasuje. Odsadzenie ET najpewniej jest to samo, ale nawet jeśli nie jest to i tak będzie pasować bez obcierania felgi o zaciski ani felga nie będzie wystawać poza obrys samochodu, bo to nadal to samo auto.
W skrócie: TAK.

turtil pisze:2) czy do każdej felgi można założyć czujniki ciśnienia? A zwłaszcza do tych konkretnych, które ja chcę kupić? Czy też felgi dzielą się na takie, w których przewidziano możliwość montażu czujników lub nie.

Do każdej felgi można założyć, bo
Kwarcu pisze:Czujnik jest zespolony z wentylem.

ZygJe
Profesor od "silnikuf"
Posty: 1311
Rejestracja: 13 gru 2011, 22:24
Czym jeżdzę: Peugeot 3008HYbrid4 300KM; KIA Sedona 3,3V6 275KM AT
Lokalizacja: Audiovideo, San Escobar

Re: Kupno felg a czujniki ciśnienia

Postautor: ZygJe » 05 wrz 2015, 18:16

Nie wiem jak jest w tym przypadku, ale często do zwykłej felgi alu nie da się założyć wentylka z czujnikiem, gdyż najczęściej taki zaworek jest przykręcany do felgi i wymaga spłaszczenia na feldze pod nakrętkę.
pozdrawiam

Była: Sportage 2.0 CRDi XL AWD AT - jedno z najlepszych aut jakie miałem
Sorento 3.5 V6 285KM AWD AT - moja sprzedana miłość - bo żona była zazdrosna...

***** ***
Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

choinkar
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: 21 maja 2015, 11:48
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 GDI 166KM Sand Track M +
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kupno felg a czujniki ciśnienia

Postautor: choinkar » 05 wrz 2015, 20:04

Ogólnie to nie do każdej felgi aluminiowej da się założyć czujnik tpms, felga musi być dostosowana do tego cuda (wiem, bo niedawno szukałem felg na zimę i dowiadywalem się m. inn. w znanej sieci warsztatów/sklepowi tam pomimo pasującego rozstawu to żadna felga nie była przystosowana do czujników tpms).
Już nie wnikam dlaczego jeżdżąc autem za tyle kasy ktoś chce założyć komplet bez czujników - nie moja sprawa.
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kupno felg a czujniki ciśnienia

Postautor: kasia_mm » 06 wrz 2015, 10:03

do felg które są przedmiotem niniejszego postu da się - ja na nich jeżdzę i ASO pytało mnie czy przełożyć do nich czujniki czy zostawić w oryginalnych 17", wolałam je mieć w zimówkach więc będą zamontowane później - aczkolwiek do tych 18" na pewno można czujniki zamontować

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: Kupno felg a czujniki ciśnienia

Postautor: Kwarcu » 06 wrz 2015, 12:28

Szczerze mówiąc trochę mnie zaskoczyliście, że nie do każdej felgi da się założyć wentyl z czujnikiem. Osobiście jak interesowałem się zmianą felg to każdy model, który przeglądałem jak najbardziej był przystosowany do wsadzenia takiego wentyla, co prawda nie były to tanie chińczyki tylko felgi Momo i jedne były chyba firmy Dotz.

W każdym razie w tych Kijowych alusach na pewno się da (nawet tych sprzed FL), bo na rynku USA Sportki na takich felgach jeździły a z tego co pamiętam (mogę się mylić, ewentualnie te w Azji miały) w wersjach USA te czujniki były od dawna.

turtil
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 03 wrz 2015, 20:58
Czym jeżdzę: 1.6

Re: Kupno felg a czujniki ciśnienia

Postautor: turtil » 06 wrz 2015, 13:52

No widzisz kolego Kwarcu, niby takie banalne i proste pytania zadałem, Ty pięknie się rozpisałeś udzielając mi wnikliwych i fachowych odpowiedzi, które później okazały się nietrafione. Otóż tłumaczę - wiem jak wyglądają czujniki w tym modelu i patrzyłem na alufelgi od innych modeli aut, które nie mają czujników - NIE MA OPCJI, aby do nich weszły wentyle z czujnikami (za małe otwory w feldze).
Podpasowanie felgi sprzed FL już mam wyjaśnione, będą pasować.
Teraz potrzebuję odpowiedz na pytanie o czujniki, gdyż nie mam możliwości obejrzenia tych felg na żywo, które mnie interesują, a być może wyszły dwa rodzaje tychże, wersja na czujniki i wersja bez nich.
Pytania te zadałem do kilku serwisów obsługi naziemnej Kia i odpowiedzi były sprzeczne. "Fachowcy" ;) Następnie napisałem w tym samym dniu, co tutaj na forum, na fanpage'u Kia Polska i czekam na odpowiedź już kilka dni, bo mieli zbadać sprawę.
Nie jest to wcale taki prosty temat, a wydatek kilku tysięcy na felgi i opony plus nowy komplet czujników nie jest tak mały, abym mógł podjąć ryzyko... Nie chcę kupić wszystkiego, by potem okazało się, że nie mogę założyć czujników.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
KrzysiekP
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 15 sty 2015, 14:35
Czym jeżdzę: KIA CEED 1,6 GDI 2015/dalej śni mi się SPORTAGE po nocach :)
Lokalizacja: Kraków

Re: Kupno felg a czujniki ciśnienia

Postautor: KrzysiekP » 28 wrz 2015, 10:05

Witam, jesteś świeżynką na forum :) auto tez świeże, co prawda KIA CEED, ale zawsze to ta sama rodzina, trochę dalsza :P pierwszy sezon zimowy przed Nami, stąd moje pytanie dotyczące czujników ciśnienia w oponach, mam czujniki zamontowane fabryczne na letnich, teraz chcę kupić zimówki, i pytanie, czy kupowaliście drugi komplet czujników na zimę? czy może robiliście przekładkę z letnich, albo po prostu olać temat i jeździć bez czujników, co wiąże się z tym, że będzie wyskakiwał błąd na desce...jakie są Wasze spostrzeżenia....ASO twierdzi, że można spokojnie jeździć bez czujników, czy nic się nie dzieje z elektroniką, komputerem itd.?

mikomission
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 11 paź 2015, 11:55
Czym jeżdzę: 1.6 GDI XL

Re: Kupno felg a czujniki ciśnienia

Postautor: mikomission » 12 paź 2015, 18:55

Hmm, szkoda, że nikt nie odpowiedział jak to jest z tym przekładaniem czujników. Ciekawe jaki jest tego koszt (roczny, bo dwa razy), może ktoś jedna dokonuje takich operacji ?

turtil
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 03 wrz 2015, 20:58
Czym jeżdzę: 1.6

Re: Kupno felg a czujniki ciśnienia

Postautor: turtil » 14 gru 2015, 08:41

Temat do zamknięcia, podsumowania:

1) felgi sprzed FL pasują do auta po FL bez żadnych ingerencji.
2) do felg sprzed FL można założyć czujniki.
3) dokupiłem drugi zestaw czujników, zatem mam je w letnich i zimowych na dwóch zestawach felg.

Pozdrawiam.

klawy77
Bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 20 sty 2016, 22:25
Czym jeżdzę: KIA Sportage III, 2.0 CRDI, XL
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Kupno felg a czujniki ciśnienia

Postautor: klawy77 » 31 sty 2016, 22:04

Jaki nr czujników jest w Sportage III z 2011r? Czy da się to gdzieś odczytać? Obecnie mam w zimowych oponach a chciałbym dokupić do felg i opon letnich.

krall
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 10 mar 2019, 11:35
Czym jeżdzę: IVka, 1.6T-GDI, MT, AWD, GT-Line

Re: Kupno felg a czujniki ciśnienia

Postautor: krall » 15 kwie 2019, 08:45

Kontynując ten watek acz pytanie nieco inne:
Czy tylko ASO ma odpowiedni soft/komputer żeby zaprogramować nowe czujniki ciśnienia czy też można to zrobić w warsztacie u pana mietka lub samemu wyposażając się odpowiednio?

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Kupno felg a czujniki ciśnienia

Postautor: Owca007 » 15 kwie 2019, 09:09

Jak masz odpowiedni sprzęt możesz wszystko. W 99% wulkanizacje co świadczą tą usługę mają taki i przy zakładaniu wszystko Ci zaprogramują prawie w cenie zakładania opon z wyważaniem. Tak u mnie to w okolicy wygląda.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

krall
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 10 mar 2019, 11:35
Czym jeżdzę: IVka, 1.6T-GDI, MT, AWD, GT-Line

Re: Kupno felg a czujniki ciśnienia

Postautor: krall » 15 kwie 2019, 09:49

Faktycznie,
zadzwoniłem do swojego wulkanizatora - ma sprzęt do tego.
Z ciekawości - w przypadku wariantu "samemu" - w co trzeba się "po minimum" wyposażyć?

Awatar użytkownika
kodas
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 03 lis 2017, 23:04
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI 2015r kolor czarny wersja XL

Re: Kupno felg a czujniki ciśnienia

Postautor: kodas » 23 kwie 2019, 12:33

Zakupiłem na aliexpress czujniki tpms do sportka III w dobrej cenie do drugiego kompletu kół o takim samym numerze jakie miałem założone. Wszystko działa nic nie trzeba było kodować programować nawet nie zapaliło kontrolki że są inne czujniki. Wiem że nie mam gwarancji i nie wiem jak długo będą działać ale cena dobra więc zobaczymy.

piotrek_os
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 12 lut 2019, 00:22
Czym jeżdzę: Sportage 1.7

Re: Kupno felg a czujniki ciśnienia

Postautor: piotrek_os » 12 maja 2019, 15:25

Kodas podeślij linka, od kogo brałeś czujniki


Wróć do „OPONY i FELGI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap