opony zimowe - ciężko coś kupić

Jakie opony, jakie felgi-rozmiary, marki. Opinie i porady.
toa
Bywalec
Posty: 78
Rejestracja: 29 wrz 2010, 18:15
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 Crdi L AWD

Re: opony zimowe - ciężko coś kupić

Postautor: toa » 08 gru 2010, 11:31

Tinnitus pisze:Ja obdzowniłem pół kraju zeby znaleźć odpony...udało sie dostać Nokiany 225/60R17
Nnie zrozumiem czemu dilerzy nie kupili partii opon i nie sprzedawali kklientom, zaskakujący brak przewidywania...


Jak już kupiłeś to podziel się informację gdzie i za ile.
--
Jeżdzę niezbyt udanym Sportage III 2.0 CRDI AWD :(

excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

Re: opony zimowe - ciężko coś kupić

Postautor: excile » 08 gru 2010, 11:54

Np. Taki moj dealer z Sopotu pomyślał i sprzedał mi w listopadzie komplet zimówek z felgami po fajnej jak dla mnie cenie wiec nie mów ze dealerzy nie myśleli. To raczej ludzie jak zwykle murza wszystko na ostatnia chwile kupić bo przecież trudno jest przewidzieć, że po lecie będzie jesień a po jesieni zima ;)
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc

toa
Bywalec
Posty: 78
Rejestracja: 29 wrz 2010, 18:15
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 Crdi L AWD

Re: opony zimowe - ciężko coś kupić

Postautor: toa » 08 gru 2010, 12:27

Trochę przesadzasz. Wiele osób nie kupowało opon bo nie byli pewni czy w ogóle auto dostaną. Jakbym miał taką sytuację jak koledzy z forum, którzy maja odbiór przełożony na maj to zostałbym z oponami a z auta bym musiał zrezygnować.
--
Jeżdzę niezbyt udanym Sportage III 2.0 CRDI AWD :(

Tinnitus
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 25 paź 2010, 21:20
Czym jeżdzę: Jeszcze "sidem" 1,4 ale już wkrótce....:)

Re: opony zimowe - ciężko coś kupić

Postautor: Tinnitus » 08 gru 2010, 13:13

excile pisze:Np. Taki moj dealer z Sopotu pomyślał i sprzedał mi w listopadzie komplet zimówek z felgami po fajnej jak dla mnie cenie wiec nie mów ze dealerzy nie myśleli. To raczej ludzie jak zwykle murza wszystko na ostatnia chwile kupić bo przecież trudno jest przewidzieć, że po lecie będzie jesień a po jesieni zima ;)


Hmm, a jednak nie myśleli, poczytaj sobie ile osób ma problemy z kupieniem teraz opon, wiekszość z nich chciała nabyć opony już u dilera, który niestety zawiódł.

A odnośnie, na osatnią chwilę, to to w pewnej części jest prawda, ale nie do końca. Bo po co było kupowac opony skoro klienci nie byli pewni czy auto dojedzie na zimę?

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: opony zimowe - ciężko coś kupić

Postautor: aBARTh » 08 gru 2010, 14:21

A Ja wam powiem jedno, że strasznie żałuję, bo mogłem zakupić po bardzo dobrej cenie 5 kompletów zimówek do naszych Kijanek, gdybym przewidział, że będą takie cyrki z dostępnością to bym teraz zbił kokosy :D na handlowaniu nimi :D
wiem, że to okrutne :oops: :D ale z czegos trzeba kredyt za auto spłacać :D

duzyRoman
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 27 paź 2010, 21:13
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI
cassa white
Lokalizacja: Poznań/Kraków

Re: opony zimowe - ciężko coś kupić

Postautor: duzyRoman » 08 gru 2010, 21:25

no__1 pisze:Witam czekam sobie na moja auto i rozglądam się za oponami na zimę niestety nigdzie nic nie ma, nawet wielki giełdowy gracz oponeo.pl pisze mi ze nie ma i nie wie kiedy będzie miał opony 225/60 R17. Zastanawiam się czy uda mi się je zdobyć. Kupił ktoś z Was ostatnio gdzieś takie opony. Będę wdzięczny za link ... a może ktoś jeździ na letnich ... jakie wrażenia
Pozdrawiam


Witam wszystkich.
Sprawa opon zimowych to rzeczywiście duży problem kilka dni temu odebrałem swoją kijankę.
W salonie zaproponowano mi opony zimowe na felgach16". Początkowo miałem wątpliwości, bo 16 to nie 17.
Zdecydowałem się i nie żałuję.
Po pierwsze cena felg wraz z oponami 215/70/R16 niewiele różniła się od ceny samych opon 225/60/R17, które nienormalnie podrożały
Po drugie w moim przypadku naprawdę nieźle wyglądają (choć to sprawa gustu) a kupowałem w ciemno bez możliwości obejrzenia, zamówiłem felgi zanim przyjechałem po samochód.
Mimo wszystko łatwiej o oponę o rozmiarze 215/70/16, tak więc wszystkim niezdecydowanym polecam rozważenie zakupu tego rozmiaru.
Kilka dni temu mieli ten rozmiar w Krakowie w firmie Harp
1,7 CRDi, wersja M, Cassa White

dosent
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 06 lis 2010, 16:50
Czym jeżdzę: Almera 1.4

Re: opony zimowe - ciężko coś kupić

Postautor: dosent » 08 gru 2010, 23:00

Szukalem opon 17'' przez tydzien (jakies 3 tygodnie temu) - zero szans, nic nei znalazlem. Zdecydowalem sie na 16'' z felgami i z duzym trudem znalazlem ostatnie sztuki Pirelli w opony.com.

Poniewaz obdzwonilem kilkadziesiat firm (serwisow, salonow, hurtowni, sklepow internetowych) a w kilku sklepach bylem osobiscie, moge wyciagnac srednia z informacji, ktore dostalem.

Problem lezy w niedoszacowaniu ilosci opon zimowych przez producentow. Tych opon nie ma tez w Niemczech i Holandii (w innych krajach nei sprawdzalem...). Przy mnie czlowiek obdzownil kilku wiodacych producentow - nie ma i nie bedzie nic wiecej w tym sezonie. Fabryki tluka juz nastepne (letnie?) partie. Niektorzy sprzedawcy mowili, ze spodziewaja sie jakichs dostaw, ale nie maja pojecia ani co ani kiedy przyjdzie. I ta niewiedza dotyczy zarowno marki jak i rozmiaru.

Salony KIA bardzo chcialy pomoc (jedne berdziej inne mniej) ale wszystko na checiach sie konczylo. Nie ma w hurtowniach i juz.

Jak zlapalem te Pirelki, to nawet przestalem sie stresowac cena (komplet z felgami jednak jest nieco drozszy niz opony 17-ki) - majac na samochodzi typowo letnie hankooki mialem do wyboru postawic samochod do wiosny w garazu albo przeplacic i pojechac na zaplanowane urlopy zimowe.

Jest jeszcze jedno zrodlo - ja przegapilem, za dlugo sie zastanawialem - opony uzywane. Trzeba szukac po serwisach opon, ja znalazlem komplet TOYO z 4-5 mm bieznikiem za 700 zl. Jeden sezon spokojnie by pojezdzily a na przyszly bym juz sie zasadzil wczesniej ;-)

pzdr
d.

toa
Bywalec
Posty: 78
Rejestracja: 29 wrz 2010, 18:15
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 Crdi L AWD

Re: opony zimowe - ciężko coś kupić

Postautor: toa » 08 gru 2010, 23:55

Ja mam dokładnie takie same spostrzeżenia - choć dzwoniłem tylko naście razy + kilka wizyt w lokalnych zakładach. Można próbować używane na allegro - sam dziś się zastanawiałem (http://motoallegro.pl/4szt-225-60-17-6- ... 22678.html) ale zdecydowałem się na Nokiany 16". Cena faktycznie wyższa ale felgi zostaną i za 3 -4 lata będzie można znów kupić tańsze oponki na zimę.

A tutaj przykład, że na allegro są jeszcze jakieś 16":

http://motoallegro.pl/nowe-zimowe-toyo- ... 28979.html
http://motoallegro.pl/opony-maxxis-215- ... 43315.html
--
Jeżdzę niezbyt udanym Sportage III 2.0 CRDI AWD :(

Tinnitus
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 25 paź 2010, 21:20
Czym jeżdzę: Jeszcze "sidem" 1,4 ale już wkrótce....:)

Re: opony zimowe - ciężko coś kupić

Postautor: Tinnitus » 10 gru 2010, 14:54

Ja kupiłem opony tu:

Ba-MAr Bis, spróbujcie, moze cos jeszcze mają lub będa mieli. Ja kupiłęm 225/60R17
Telefon do nich: [na PW]

Edytowana przez :Admin

backuz
Bywalec
Posty: 140
Rejestracja: 09 paź 2010, 00:16
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 1.6 GDI L CZARNA PERŁA !!! - jedyny słuszny kolor :)

Re: opony zimowe - ciężko coś kupić

Postautor: backuz » 10 gru 2010, 15:36

A ja zdecydowałem się na to http://allegro.pl/yokohama-geolandar-i- ... 13965.html
Opony prawie jak nowe - 2 lata mają a jeżdżone były jeden sezon...
Modlę się tylko żeby do felgi się przednie hamulce zmieściły - bo to 16 stalowa jest :)
Ale o oponach czytałem, że to takie hardkorowe zimowe opony - szybko nie pojadę ale za to wszędzie ;)
KIA SPORTAGE 1.6 GDI L CZARNA PERŁA !!! - jedyny słuszny kolor :)

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: opony zimowe - ciężko coś kupić

Postautor: soul » 10 gru 2010, 17:44

Do sprzedania są takie nowe opony:


215/60r16
kleber krisalp HP2 XL 5 pln 520pln
Toyo 520pln
Uniroyal 499pln
firestone 484pln

sztuka plus wysyłka około 80 pln
Obrazek

Awatar użytkownika
cysiu
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 17 lis 2010, 17:22
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL pakiet Techno Orange, IK, Navi.
Gadu Gadu: 171284
Lokalizacja: Wrocław i okolice :)

Re: opony zimowe - ciężko coś kupić

Postautor: cysiu » 11 gru 2010, 01:35

Ja kupiłem Dunlop Winter Sport 215/60/17R i powiem szczerze są świetne jak na razie. Jeżdżę co prawda jeden dzień, ale w warunkach dość ekstremalnych. Polecam jakby co.
Sportage 1.6 GDI XL pakiet Techno Orange, IK, Navi - cud, miód, malina :)

ismahel
Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 09 paź 2010, 17:15
Czym jeżdzę: Kia Sportage III L 1.7CRDI Techno Orange
Gadu Gadu: 1250534

Re: opony zimowe - ciężko coś kupić

Postautor: ismahel » 11 gru 2010, 15:13

mam takie same i prawie 1500km na nich - są naprawdę wyśmienite . Lepiej mi się na nich jeżdzi niż na letnich Hancookach przed zimą :)
Kia Sportage L 1.7CRDI Techno Orange + pakiet Orange + alu 18"

no__1
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 24 lis 2010, 08:36
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI XL (zamówione)

Zima zima ...

Postautor: no__1 » 13 gru 2010, 20:16

To są naprawdę żarty ... opon do '17 brak obdzwoniłem wszystkie możliwe sklepy. W jednym mi powiedzieli że odbiór może być we wrześniu 2011 ... w tym tygodniu mam odebrać samochód na drugim końcu Polski i nie wiem czy się przebije przez te śniegi na letnich. Jeździ może ktoś z was na tych letnich kołach ... straszą mnie wszędzie straszą że może być ciężko z jazdą w tych warunkach a tak sobie myślę czy to nie przesada ...

Awatar użytkownika
darjejek
STEFEK BURCZYMUCHA
Posty: 56
Rejestracja: 09 lis 2010, 08:55
Czym jeżdzę: Kia New Sportage 1.6 GDI M
Lokalizacja: KR

Re: opony zimowe - ciężko coś kupić

Postautor: darjejek » 13 gru 2010, 20:51

Wracałem w zeszły piątek po zakupie samochodu z Łodzi do Krakowa na letnich. Ciężkie warunki, umiarkowany śnieg ale wietrzenie, zadymkowo i gdzieniegdzie gołoledź. Z 2 razy zadziałało ESP. Prędkość maks 120 a tak to między 80-100. IMO rewelacyjna trakcja i spoko jak na letnie opony.

Pzd.
KS 1600 M Oliwkowy

toa
Bywalec
Posty: 78
Rejestracja: 29 wrz 2010, 18:15
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 Crdi L AWD

Re: opony zimowe - ciężko coś kupić

Postautor: toa » 13 gru 2010, 21:28

Ja tam na letnich pomykam do tej pory i moim zdaniem z napędem na 4 spokojnie daje radę. Zimówki dopiero dziś dostałem i jestem cały happy - teraz tylko felgi 16" i jazda :)
--
Jeżdzę niezbyt udanym Sportage III 2.0 CRDI AWD :(

backuz
Bywalec
Posty: 140
Rejestracja: 09 paź 2010, 00:16
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 1.6 GDI L CZARNA PERŁA !!! - jedyny słuszny kolor :)

Re: opony zimowe - ciężko coś kupić

Postautor: backuz » 13 gru 2010, 21:31

Hurra, ledwo bo ledwo ale się zmieściły te fele stalowe... Ale opony Yokohama Geolandar I/T rewelacja, na zakręcie oblodzonym mimo, że niesie i tak cały czas pełna kontrola - a w śniegu z lodem pod spodem - bez problemu :) Polecam wszystkim, którzy poza asfalt chcą zjechać....
KIA SPORTAGE 1.6 GDI L CZARNA PERŁA !!! - jedyny słuszny kolor :)

dosent
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 06 lis 2010, 16:50
Czym jeżdzę: Almera 1.4

Re: Zima zima ...

Postautor: dosent » 14 gru 2010, 21:41

no__1 pisze:Jeździ może ktoś z was na tych letnich kołach ... straszą mnie wszędzie straszą że może być ciężko z jazdą w tych warunkach a tak sobie myślę czy to nie przesada ...


Nie wiem czy wszystkie Kijanki maja te same letnie gumy na starcie, ja mialem Hankooki. Jechalem na nich do serwisu wymienic na zimowe zaraz po pierwszym duzym sniegu. Droga lokalna, marnie odsniezona. Jechalo sie super - wszystko dzialalo wysmienicie. Poza hamowaniem. Smierc w oczach. Jadac 20-30 km/h (szukalem skretu w brame) przejechalem (przeslizgnalem) skret o jakies 2 metry... Jechalem z dzieckiem, zrobilem sie caly mokry, bo pare minut wczesniej jechalem ponad 2 razy szybciej.

Nie strasze, opisuje prawdziwa sytuacje.

pzdr
d.

ismahel
Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 09 paź 2010, 17:15
Czym jeżdzę: Kia Sportage III L 1.7CRDI Techno Orange
Gadu Gadu: 1250534

Re: opony zimowe - ciężko coś kupić

Postautor: ismahel » 14 gru 2010, 21:54

Te Hankooki to już na zwykłym mokrym dostarczają niezłych wrażeń .....
Kia Sportage L 1.7CRDI Techno Orange + pakiet Orange + alu 18"

dosent
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 06 lis 2010, 16:50
Czym jeżdzę: Almera 1.4

Re: opony zimowe - ciężko coś kupić

Postautor: dosent » 15 gru 2010, 12:44

Trudno mi to potwierdzic... Przyprowadzalem na nich samochod w listopadzie (jakies 300 km), pod koniec trasy zaczelo padac i nie moge narzekac. Dzwiek ABSa uslyszalem dopiero po paru dniach.

pzdr
d

Awatar użytkownika
Gregory6
Bywalec
Posty: 87
Rejestracja: 31 paź 2010, 20:20
Czym jeżdzę: Kia sportage 1,6GDI

Re: opony zimowe - ciężko coś kupić

Postautor: Gregory6 » 18 gru 2010, 14:46

Witam ,tydzień temu kupiłem opony WINTER CLAW EXTreme Grip 225/60R17 grupa Bridgestone Corporation u mnie w sklepie z oponami .Sprzedawca miał jeszcze dwa komplety opon ,jeśli jest ktoś zainteresowany kupnem to morze sprzedawca wyśle wam te opony Ja sam jeżdżę na tych oponach i nie są takie złe jest to klasa średnia.Podaję adres [takie informacje na PW]
Admin
1.6 GDI wersja L Czarna perła


Wróć do „OPONY i FELGI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap