Sportage III-opony zimowe, felgi stalowe, śruby, czujniki

Jakie opony, jakie felgi-rozmiary, marki. Opinie i porady.
aro_2003
Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: 07 maja 2014, 14:56
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1,6 T-GDI L Business Line Plus

Sportage III-opony zimowe, felgi stalowe, śruby, czujniki

Postautor: aro_2003 » 19 wrz 2014, 19:55

Witam!
Muszę kupić niebawem zestaw opon zimowych 225/60 R17, śrub zabezpieczających, felg stalowych, kołpaków oraz czujników ciśnienia.
a) opony zimowe 225/60 R17 - które modele polecacie z firm Michelin lub Pirelli
b) jakie dokładnie wybrać śruby zabezpieczające do felg stalowych i jakiej marki felgi stalowe ?
c) czy możecie polecić jakieś fajne i trwałe kołpaki z logiem Kia, ale nie firmowe ?
d) czy ktoś ma jakieś doświadczenia z dodatkowym kompletem czujników ciśnienia ? tzn. jakie wybrać i za ile; czy trzeba co roku jeździć do ASO i je programować, czy robi się to tylko raz ?

Chciałem Was prosić o podanie firm, modeli, jeżeli jest to możliwe linków do stron producentów/sklepów (opon, felg, śrub, kołpaków i czujników) jakie Waszym zdaniem warto kupić.
Z góry dziękuję!
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2014, 16:46 przez aro_2003, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: Sportage III-opony zimowe, felgi stalowe, śruby, czujnik

Postautor: Kwarcu » 19 wrz 2014, 22:17

Skorzystaj z odpowiednich tematów.
Wszystko jest.

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sportage III-opony zimowe, felgi stalowe, śruby, czujnik

Postautor: marcinK » 19 wrz 2014, 22:28

Niezłe lenistwo.... :no:
Odebrana po 178 dniach:)

aro_2003
Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: 07 maja 2014, 14:56
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1,6 T-GDI L Business Line Plus

Re: Sportage III-opony zimowe, felgi stalowe, śruby, czujnik

Postautor: aro_2003 » 20 wrz 2014, 16:29

uszczegółowiłem trochę moje pytania w pierwszym poście

niestety na forum wszystkiego nie znalazłem, poza tym niektóre posty są trochę stare, a Świat się szybko zmienia :-)

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: Sportage III-opony zimowe, felgi stalowe, śruby, czujnik

Postautor: Kwarcu » 20 wrz 2014, 17:58

aro_2003 pisze:Witam!
Muszę kupić niebawem zestaw opon zimowych 225/60 R17, śrub zabezpieczających, felg stalowych, kołpaków oraz czujników ciśnienia.
a) opony zimowe 225/60 R17 - które modele polecacie z firm Michelin lub Pirelli
b) jakie dokładnie wybrać śruby zabezpieczające do felg stalowych i jakiej marki felgi stalowe ?
c) czy możecie polecić jakieś fajne i trwałe kołpaki z logiem Kia, ale nie firmowe ?
d) czy ktoś ma jakieś doświadczenia z dodatkowym kompletem czujników ciśnienia ? tzn. jakie wybrać i za ile; czy trzeba co roku jeździć do ASO i je programować, czy robi się to tylko raz ?

Chciałem Was prosić o podanie firm, modeli, jeżeli jest to możliwe linków do stron producentów/sklepów (opon, felg, śrub, kołpaków i czujników) jakie Waszym zdaniem warto kupić.
Z góry dziękuję!


No i nie do końca przeczytałeś wszystko.
O śrubach było, pisało kilku użytkowników. Na dobrą sprawę można kupić jakiekolwiek, większego znaczenia to nie ma, złodziej jak chce to i tak ukradnie a śruby co najwyżej go trochę spowolnią. Inna sprawa - nie słyszałem o tym, żeby ktoś kradł stalówki, no chyba że założysz na nie opony za 3000 zł. Kołpaki to jeszcze kradną, ale tylko oryginalne i jeśli są tylko na zatrzaskach(niektórzy producenci robią kołpaki tak, że przykręcane są śrubami razem z felgą więc i kradzież problematyczna).

Kołpaków masz pełno na allegro, nie wiem co tu polecać i tak kupisz oczami, kwestia gustu. W stalówkach zbytnio wyboru nie ma to też nie ma co polecać, kupujesz to co pasuje od strony technicznej i tyle.

W kwestii opon są testy(pomijam obiektywność lub jej brak) i opinie użytkowników necie(o wiele więcej niż tutaj) na temat konkretnych opon. I tak każdy poleci co innego. Sam musisz zadecydować.

Czujników nie trzeba programować to też się wyjaśniło na forum.

aro_2003
Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: 07 maja 2014, 14:56
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1,6 T-GDI L Business Line Plus

Re: Sportage III-opony zimowe, felgi stalowe, śruby, czujnik

Postautor: aro_2003 » 23 wrz 2014, 19:14

Dzięki!


Wróć do „OPONY i FELGI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap