Oryginalne Felgi 18

Jakie opony, jakie felgi-rozmiary, marki. Opinie i porady.
Awatar użytkownika
Nelson
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 18 mar 2016, 23:51
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC
XL AWD 4X4

Re: Oryginalne Felgi 18

Postautor: Nelson » 07 lip 2016, 18:41

Chłopaki mam problem z serwisem na początku mówili że felgi nadają się na gwarancje a później mnie spławili. Napisałem zatem maila do głównego serwisu i po wysłaniu numerów, daty produkcji stwierdzili że :
"Szanowny Panie,
Uprzejmie informujemy, że po analizie działu gwarancyjnego, możemy z całą pewnością stwierdzić, że felgi w Pańskim aucie nie są oryginalne.
W związku z powyższym nie może być mowy o naprawie gwarancyjnej.
Z wyrazami szacunku"

i mam teraz problem bo z tego co wiem od pierwszego właściciela samochód był kupiony na tych felgach. Wszystkie felgi + zapasie jest wybity numer 52910-3U310 data produkcji 02.04.12

Jakieś pomysły? Możecie sprawdzić jakie macie numery? Auto krajowe 2012 wersja XL kupione u autoryzowanego dealara KIA w Długołęce

Mowa o takich felgach 18 cali
Załączniki
1.JPG
1.JPG (57.49 KiB) Przejrzano 6801 razy

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Oryginalne Felgi 18

Postautor: Owca007 » 07 lip 2016, 19:37

Nie no bez jaj! Mi jak wymieniali na nic nawet nie patrzyli tylko pyk i już. Masakra jakaś co oni wymyślają. Dzwoń do nich i ostrą jeba..ę im zrób.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
listomek2014
Expert
Posty: 916
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:50
Czym jeżdzę: KS FL 1.6 L BL
KS IV L BL 1.6 T
Toyota cross
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Oryginalne Felgi 18

Postautor: listomek2014 » 07 lip 2016, 21:54

Witaj.Po obejrzeniu u kolegi bo akurat piwkujemy i też ma z 12r XL to wyglądają deko inaczej czyli ty masz buteleczki te wcięcia w feldze a u niego jest to na prosto nie wiem czy wszystkie tak miały? ale niech wypowiedzą się właściciele co mają oryginały 18 .Ja też dwa tygodnie temu wymieniłem 4 szt na nowe bo pojawiły się burchle jak ktoś będzie chciał to wrzucę foty Pozdrawiam
W krwi benzyna zamiast Serca turbina

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Oryginalne Felgi 18

Postautor: Owca007 » 08 lip 2016, 08:09

Powiedzą, że auto nie było kupione na tych felgach i gwarancji nie ma? Nie róbmy sobie jaj ja ze swoją dostałem dwa komplety oba są identyczne jak te na zdjęciu powyżej.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
Nelson
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 18 mar 2016, 23:51
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC
XL AWD 4X4

Re: Oryginalne Felgi 18

Postautor: Nelson » 08 lip 2016, 08:40

Odpisałem na maila: W takim razie proszę o wyjaśnienie dlaczego samochód wyjechał na "nieoryginalnych" felgach z salonu?! i podałem nazwę salonu. Zobaczymy co teraz zrobią... Sprawa dosyć dziwna nadaje się do TVN Turbo.

Awatar użytkownika
Nelson
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 18 mar 2016, 23:51
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC
XL AWD 4X4

Re: Oryginalne Felgi 18

Postautor: Nelson » 08 lip 2016, 15:34

I dalszy ciąg przepychanki mailowej:
"Szanowny Panie,
Uprzejmie informujemy, że zgodnie z informacjami przekazanymi nam przez Autoryzowaną Stację Obsługi KIA Rakowski jest Pan drugim właściciele pojazdu.
Pragniemy nadmienić, że Pańskie auto zostało wyprodukowane 03.09.2012, a felgi 02.04.2012.
W celu wyjaśnienia nieporozumienia sugerujemy kontakt bezpośrednio z podmiotem u którego kupił Pan auto.
Z wyrazami szacunku"

i odpowiedź z mojej strony:
"Witam
Logiczne że felgi zostały wyprodukowane wcześniej niż same auto jak i wszystkie inne cześci przed jego montażem. Nie rozumiem Państwa argumentu, owszem było by dziwne gdyby sytuacja była odwrotna że felgi zostały wyprodukowane później. Tak się składa że znam się bardzo dobrze z pierwszym właścicielem i jest zaskoczony Państwa postawą. Sytuacja nadaje się do zgłoszenia w TVN Turbo kamera - 7 lat gwarancji na auto które w rzeczywistości nie istnieje. To że jestem drugim właścicielem nie oznacza utraty gwarancji a z potwierdzeń od Pana Zdzisława pierwszego właściciela auto wyjechało na tych felgach z salonu oryginalnie jak kupił samochód. Owszem można zmienić felgi ale jaki byłby sens jeżeli auto w momencie kupna przeze mnie w tym roku miało przejechane 27 tys km? Wszystkie koła plus nigdy nieużywany zapas który jest oryginalnie w bagażniku mają takie same numery. Opony optimo hankook k415 serwisowe które w standardzie są na tych felgach również zakładane do Państwa samochodów też mam nieoryginalne? Dlaczego na siłę szukacie Państwo byle pretekstu aby nie uznać gwarancji?"

I jak narazie cisza... podejrzewam że nic już nie odpiszą..

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Oryginalne Felgi 18

Postautor: Owca007 » 08 lip 2016, 16:53

To jedź do salonu gdzie było kupione i na wejściu mówisz rozmowa jest nagrywana. No i akcja, KIA zaczyna widzę bardzo szybko chyba klientów tracić i na siłę chce się wzbogacić.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
paolo82
Uzależniony
Posty: 298
Rejestracja: 06 kwie 2011, 22:09
Czym jeżdzę: Kia Sportage XL+ 2.0 DOHC, techno orange, limited edition
Lokalizacja: dolnoślaskie

Re: Oryginalne Felgi 18

Postautor: paolo82 » 09 lip 2016, 00:21

Wiesz ... napisz do tvn turbo jak nie dostaniesz sensownej odpowiedzi. Zobaczysz że po interwencji tvn będzie inna reakcja.

geegles
Nasz Człowiek
Posty: 458
Rejestracja: 30 paź 2014, 12:56
Czym jeżdzę: Kia Proceed GT 1.6T 204 KM Full :|
Gadu Gadu: 2382783

Re: Oryginalne Felgi 18

Postautor: geegles » 11 lip 2016, 12:37

Zanim napiszesz do TVN Turbo to jedź do salonu, tak jak pisał Owca, powiedz, że rozmowę nagrywasz, etc. Najlepiej zabierz ze sobą pierwszego właściciela. Pamiętaj, że KMP to nie ASO. KMP musi mieć podstawę do uznania gwarancji. Podstawą tutaj są oryginalne felgi, których nie masz. Najlepiej gdybyś udowodnił, że auto w dniu zakupu wyjechało na tych właśnie nieoryginalnych felgach, co może być ciężkie. ASO teraz będzie trudno się do tego przyznać, bo za takie numery nie dość, że stracą klientów, to jeszcze będą mieć problem z KMP.
Jest: Kia Proceed 1.6T 204 KM FULL
Było: Kia Stinger 2.0 T-GDI 245KM GT-Line + ECS + RED + TEC + SRF
Było: Kia Sportage 1.6 T-GDI GT-Line
Było: Kia Cee'd JD 2014 1.6 CRDI
Było: Kia ProCee'd 2010 1.4 Pb
Było: Kia Sportage 2014 1.7 CRDI

Awatar użytkownika
Nelson
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 18 mar 2016, 23:51
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC
XL AWD 4X4

Re: Oryginalne Felgi 18

Postautor: Nelson » 11 lip 2016, 13:11

I odpisali teraz już nic nie piszą o "nieoryginalnych" felgach i zasłaniają się limitowaną gwarancja... ehhh. Muszę zadzwonić do salonu skąd jest auto.

"Szanowny Panie,
Uprzejmie informujemy, że felgi w Pańskim samochodzie są przeznaczone, do aut z systemem TPMS (Tyre Pressure Monitoring System), a Pańskie auta nie posiada takiego systemu.
Co więcej, chcielibyśmy dodać, że zgodnie z zapisami Pańskiej książki gwarancyjnej:
W punkcie 5.2. Limitowana gwarancja na elementy eksploatacyjne widnieje zapis, że między innymi felgi podlegają gwarancji na wady fabryczne do pierwszego przeglądu pojazdu.
W sytuacji dalszych wątpliwości, prosimy o bezpośredni kontakt z Autoryzowanym Salonem Sprzedaży KIA GAM, który sprzedał samochód."

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Oryginalne Felgi 18

Postautor: Owca007 » 11 lip 2016, 16:10

Co auto to ma inną gwarancję masakra jakaś. Mi na siłę chcą odkupić moją żebym dopłacił i wziął nowego sportka.
Nelson jedź do nich i ogień teraz czemu nie masz tpms jak masz felgi do tego. Dziwne prawda? Zmieniają bez problemu i niech nie sapią mi po prawie 5 latach zmienili bez problemu.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
paolo82
Uzależniony
Posty: 298
Rejestracja: 06 kwie 2011, 22:09
Czym jeżdzę: Kia Sportage XL+ 2.0 DOHC, techno orange, limited edition
Lokalizacja: dolnoślaskie

Re: Oryginalne Felgi 18

Postautor: paolo82 » 11 lip 2016, 16:39

Może jego felgi z Tpms ktoś inny dostał...? A on ma kogoś bez Tpms... ? ciekawa sprawa, mi też wymienili. Alu na nowe bo tak samo miałem wadliwe.

Serwis o którym mowa, i tak już ma nowych pracowników, a jeden były pracownik wmawiał mi np że sprężyny tylne U mnie są w normie... Inny pracownik od nich powiedział, że do wymiany, Że tył siedzi. Więc są ludzie i ludziska... Każdy inaczej interpretuje.

Oby się udało to wyjaśnić.

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: Oryginalne Felgi 18

Postautor: mint » 14 lip 2016, 18:44

Osiemnastki były chyba za dopłatą? Pytanie czy te osiemnastki zostały założone w fabryce, czy przez dealera? Bo jeżeli przez dealera, to może dlatego gwarant jakim jest KMP nie poczuwa się do wymiany w ramach gwarancji. W mojej siedemnastki z powodu łuszczenia się bezbarwnego lakieru zostały wymienione bez problemu po dwóch albo trzech latach użytkowania.
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

Awatar użytkownika
Nelson
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 18 mar 2016, 23:51
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC
XL AWD 4X4

Re: Oryginalne Felgi 18

Postautor: Nelson » 15 wrz 2016, 09:04

Od dnia wczorajszego po większych i mniejszych przebojach (z naciskiem na większych :D) jestem właścicielem 4 nowych felg bez żadnej skazy :) przy okazji tylne sprężyny również zostały wymienione na gwarancji. Więc macie dowód że jeżeli się należy to się nie odpuszcza :P

geegles
Nasz Człowiek
Posty: 458
Rejestracja: 30 paź 2014, 12:56
Czym jeżdzę: Kia Proceed GT 1.6T 204 KM Full :|
Gadu Gadu: 2382783

Re: Oryginalne Felgi 18

Postautor: geegles » 15 wrz 2016, 09:13

W VW byś usłyszał, że źle po kałużach jeździłeś, ale i tak znajdą się tacy, którzy będą kwestionować 7 lat gwarancji KIA.
Jest: Kia Proceed 1.6T 204 KM FULL
Było: Kia Stinger 2.0 T-GDI 245KM GT-Line + ECS + RED + TEC + SRF
Było: Kia Sportage 1.6 T-GDI GT-Line
Było: Kia Cee'd JD 2014 1.6 CRDI
Było: Kia ProCee'd 2010 1.4 Pb
Było: Kia Sportage 2014 1.7 CRDI


Wróć do „OPONY i FELGI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap