16" jakie zimówki ?

Jakie opony, jakie felgi-rozmiary, marki. Opinie i porady.
Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: 16" jakie zimówki ?

Postautor: aBARTh » 22 gru 2011, 01:06

fosek pisze:Koledzy, letnie mam 17 a na zimę jeden sprzedawca proponuje mi alu felgi Enzo i opony Dunlop 3D 215/70R16 a drugi tekie same felgi i Hankook 215/65R16 cena porównywalna. Co radzicie jeżeli chodzi o opony - które lepsze. Jeden mówi że Dunlopy są do osobówek i maja bieżnik regularny a że te Hankooki sa do SUVa i maja bieżnik asymetryczny. Co Wy na to?



A co ma piernik do wiatraka? Ja rozumiem jakbyś chciał opony terenowe typu MT itp. wsadzić do osobówki, ale SUV to osobówka z wyższym zawieszeniem. Idąc tokiem rozumowania tego sprzedawcy (asymetryczne gumy tylko do SUV'a) to jakim cudem np. Pirelli P Zero Rosso (http://www.scb-alufelgi.pl/ufiles/produkty/bg/PIRELLI%20P%20ZERO%20ROSSO(3).jpg) montowane są w osobówkach i to supersportowych jak Ferrari czy Porsche?

Prawda jest taka, że nie ma zasady. Zmieniają się technologie i marketing producentów opon. Jakiś czas temu była moda na symetryczne gumy jak Dunlop Sp Sport 9000 , Yokohamy AVS , Michelin Pilot Sport. Teraz jest "moda" na asymetryczne gumy np. zimowe Pirelli Sotto Zero (jedna z lepszych zimówek).

Nie będę ukrywał, że Dunlop jest na pewno bardziej prestiżową marką niż Hankook, ale to tak samo jakbyś porównał VW Tiguana do Kii Sportage. Każda nowa zimówka jest dobra, byle nie chińskie gó*no albo bieżnikowane wynalazki.

Ja dostałem zimowe Kumho i sobie je chwale, choć do Pirelli Dunlopa itp. brakuje im "prestiżu", a to producent podobnie jak Hankook, ale jeździ :) i to całkiem nieźle czy na śniegu czy na mokrym

rypka64
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 31 sty 2011, 12:08
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL biała
Lokalizacja: Warszawa

Re: 16" jakie zimówki ?

Postautor: rypka64 » 22 gru 2011, 11:41

Potwierdzam, dunlop winter-sport 3D są super. Toczę się na nich od około miesiąca i pomimo raczej jesiennej pogody, uważam że lepiej się sprawują niż fabryczne letnie hankooki. Czekam jeszcze na sprawdzian śniegowy, ale z opinii wynika że opony powinny dawać radę. :D

Awatar użytkownika
ati76
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 09 cze 2011, 12:19
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 GDI L Phoenix Silver Metalic
Lokalizacja: Warszawa

Re: 16" jakie zimówki ?

Postautor: ati76 » 23 gru 2011, 09:55

A ja na zime nowy komplet sobie sprawiłem
felgi: ATT 690
opony: Michelin 4X4 ALPIN 215/70R16 100 S
Na razie jestem zadowolony.
1.6 GDI L Phoenix Silver

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: 16" jakie zimówki ?

Postautor: aBARTh » 23 gru 2011, 16:20

rypka, praktycznie każda opona jest lepsza od fabrycznego Hankook'a [hihihi]

rouman01
Uzależniony
Posty: 246
Rejestracja: 29 paź 2010, 18:28
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI
Lokalizacja: Niemcy, Bawaria

Re: 16" jakie zimówki ?

Postautor: rouman01 » 27 gru 2011, 23:08

Opony, jak opony, jeździć trzeba z głową, szczególnie zimą.

Przerabiałem dunlopy (letnie i zimowe), w sumie OK, kończyły się po 40kkm.
Choć z Bridgestone - letnie fajowe na początku, świetnie trzymały zdarły się jeszcze szybciej - po trochę ponad 30kkm, choć to były czasy, kiedy jeździłem innym autem ponad 200km/h.

Goodyeary też były ok, choć dunlopy wytrzymały dłużej. Royal letnie - jeździły ok, choć nie zdążyłem ich zajechać.

O tych fabrycznych hankook trudno mi mówić, bo za mało przejechałem (a propos "Hankook" w języku koreańskim znaczy po prostu "Korea").
Nokiany na w trudnych warunkach mnie nie zawiodły.

Kiedy te letnie, fabryczne opony hankooki w mojej KIA-S się skończą, chyba będę się rozglądał za dunlopami.

Pozdrawiam.


Wróć do „OPONY i FELGI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap