Które zimówki od dealera będą lepsze

Jakie opony, jakie felgi-rozmiary, marki. Opinie i porady.
insanitarium
Nowy
Posty: 22
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:19
Czym jeżdzę: Sportage 1,6 GDI 2012, Sorento IV HEV
Lokalizacja: Szczecin

Które zimówki od dealera będą lepsze

Postautor: insanitarium » 17 sty 2013, 14:49

Witam, niebawem mam odbierać auto od dealera i zaproponowano mi zimówki 16" Dunlopa lub Pirelli. Chciałbym zapytać czy ktoś miał okazję jeździć na oponach zimowych od salonu i jak się sprawują. Skłaniam się do Dunlopów ale ciekawi mnie Wasza opinia.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Które zimówki od dealera będą lepsze

Postautor: Zibi70 » 17 sty 2013, 15:27

Kolego - musisz doprecyzować o jakie modele opon chodzi bo teraz prosisz o info na zasadzie - co jest lepsze Honda czy Mazda.
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

insanitarium
Nowy
Posty: 22
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:19
Czym jeżdzę: Sportage 1,6 GDI 2012, Sorento IV HEV
Lokalizacja: Szczecin

Re: Które zimówki od dealera będą lepsze

Postautor: insanitarium » 17 sty 2013, 15:30

Czekam na dokładniejsze informacje od dealera. Jak będę znał dokładnie modele to napiszę.
pozdrawiam

insanitarium
Nowy
Posty: 22
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:19
Czym jeżdzę: Sportage 1,6 GDI 2012, Sorento IV HEV
Lokalizacja: Szczecin

Re: Które zimówki od dealera będą lepsze

Postautor: insanitarium » 17 sty 2013, 17:58

insanitarium pisze:dokładniejsze informacje od dealera.


opona Dunlop 215/70/16 100T W.SPORT 3D DUNLOP
opona Pirelli 215/70/16 S-Aice 100 T

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Które zimówki od dealera będą lepsze

Postautor: puder12 » 17 sty 2013, 18:57

Ja mam Dunlop 215/70/16 Winter Sport 3D

Alutec_Xplosive.jpg

Alutec_Xplosive_zoom.jpg


no i nie jestem zachwycony ich jakością. Opony nie są zbyt okrągłe, a jedna to w ogóle nie daje się wyważyć (ma bicie) - muszę ją zakładać na tylną oś bo założona z przodu powoduje ściąganie w jedną stronę.

Poza tym ich właściwości na śniegu i błocie pośniegowym są raczej przeciętne (no chyba że mam zbyt wygórowane oczekiwania).
Przy wyborze kierowałem się wynikami testów ADAC i jestem raczej rozczarowany.

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Które zimówki od dealera będą lepsze

Postautor: Zibi70 » 17 sty 2013, 19:22

puder12 pisze:Opony nie są zbyt okrągłe, a jedna to w ogóle nie daje się wyważyć (ma bicie) - muszę ją zakładać na tylną oś bo założona z przodu powoduje ściąganie w jedną stronę.

Powinieneś reklamować taką oponę - ja miałem taki sam numer z Uniroyalami. To jednak wada wykonania konkretnego egzemplarza (albo wada nabyta od złego przechowywania w hurtowni czy magazynie), a nie koniecznie wada konkretnie Dunlopów.
Jeśli poczytac opinie użytkowników takie kwiatki trafiają się wszystkim oponom - ba potrafią się pokazać "buły" na boku opony.

Ja mam Sport 3D Dunlopa i jestem zadowolony. Tych Pirellek (S-Aice)nie znam i nawet mi się o oczy nie obiły, kiedy robiłem rekonesans ofert i jakości opon dostępnych na rynku. Jak dla mnie - DUNLOP! (http://www.opony.com.pl/testy-opon-zimowych/dunlop/sp-winter-sport-3d/?p=2,29,1033 oraz http://www.opony.com.pl/artykul/dunlop-sp-wintersport-3d-zimowa-opona-roku/?id=1100

PS.
Chyba, że chodzi o Pirelli Scorpion Ice - to co innego - to także dobra opona, choć nie tak popularna jak Dunlop i przez to opinie mogą być mniej miarodajne (http://www.opony.com.pl/testy-opon-zimowych/pirelli/scorpion-ice/?p=2,45,1303)

Główna różnica jest taka, że Scropion jest oponą asymetryczną a Dunlop kierunkową - oba rodzaje bieżnika mają swoje zalety i zwolenników a i tak wszystko zależy od konkretnego modelu opony - niektóre kierunkowe są lepsze od asymetrycznych i odwrotnie.

Bieżnik kierunkowy:
zwiększona efektywność odprowadzania wody spod kół,
wysoki współczynnik ochrony przez zjawiskiem aquaplaningu,
dobre właściwości trakcyjne.
Uważa się też, że kierunkowe lepiej trzymają się na śniegu i błocie pośniegowym (co uzasadnia dobre odprowadzanie wody).

Bieżnik asymetryczny:
różna rzeźba po obu stronach (co dla prowadzenia samochodu nie ma specjalnego znaczenia - raczej dla oka)
dobra przyczepność przy pokonywaniu zakrętów z większymi prędkościami
efektywność w odprowadzaniu wody

A jak będzie szklanka to i tak tylko kolce lub łańcuchy :)
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

insanitarium
Nowy
Posty: 22
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:19
Czym jeżdzę: Sportage 1,6 GDI 2012, Sorento IV HEV
Lokalizacja: Szczecin

Re: Które zimówki od dealera będą lepsze

Postautor: insanitarium » 17 sty 2013, 19:59

Patrząc na te nasze zimy to najważniejszym parametrem dla mnie jest dobre odprowadzenie wody i trzymanie się drogi.
Robiłem dziś mały rekonesans i w sumie Dunlop wypada lepiej od Pirelli także raczej je wezmę. Dzięki za pomoc.
@Puder12 - Myślę, że powinieneś powalczyć o wymianę uszkodzonych opon w ramach gwarancji, zwłaszcza jeśli masz tak od nowości.
Pozdrawiam

daro100
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 12 lut 2013, 14:00
Czym jeżdzę: 1,6 GDI
M
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Które zimówki od dealera będą lepsze

Postautor: daro100 » 26 lut 2013, 15:31

Ja zakupiłem do siebie opony tajwańskie nankang sw7,jak na razie w sniegu nie miałem problemu,a Wałbrzych zasypało jak cholera.Poczytałem na ich temat na amerykańskich stronach i ,kurcze byłem pozytywnie zaskoczony opiniami.Podobno to chińszczyzna,ale jak narazie jest ok,cena przyzwoita.Z wywazeniem nie było najmniejszego problemu.Ja nie smigam na nartach więc w Alpy raczej nie pojade zima.


Wróć do „OPONY i FELGI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap