Opony wielosezonowe 225/65/17 do KsIII

Jakie opony, jakie felgi-rozmiary, marki. Opinie i porady.
fantomek
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 02 lut 2018, 22:57
Czym jeżdzę: Sportage 1.6

Opony wielosezonowe 225/65/17 do KsIII

Postautor: fantomek » 02 lis 2022, 10:37

Ktoś ma jakieś doświadczenie? Podejdzie i będzie odpowiedni taki rozmiar?

Awatar użytkownika
Kasztelan
Uzależniony
Posty: 351
Rejestracja: 20 lut 2017, 22:55
Czym jeżdzę: KS V 1,6 TGDI 7DCT
Lokalizacja: Kraków

Re: Opony wielosezonowe 225/65/17 do KsIII

Postautor: Kasztelan » 02 lis 2022, 15:18

Zależy co chciałbyś wiedzieć. Nie mam doświadczenia w tym rozmiarze, ale użytkuję już trzeci sezon Michelin CrossClimte na kołach 16 cali w Octavii. Poruszam się raczej po mieście ze sporadycznymi wyjazdami po 300km. Gumy są warte polecenia, na suchym i śniegu rewelacja. Trochę gorzej przy szybkim ruszaniu na mokrym. Słyszałem, że szybko się ścierają, ale ja tego nie zauważyłem.
Do KSIII znalazłem cos takiego:
https://www.oponeo.pl/wybierz-opony/s=1 ... 225-60-r17

jungu
Bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 22 lis 2021, 17:30
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6 GDI + LPG
Lokalizacja: Turek

Re: Opony wielosezonowe 225/65/17 do KsIII

Postautor: jungu » 08 lis 2022, 10:18

Zależy jak użytkujesz kiankę. Jeśli tylko na asfalcie to zwykły bieżnik wielosezonowy wystarczy, jeśli lubisz też zjechać na łąki, śnieg i jakieś leśne trakty to polecam Ci oponę General Grabber AT3, jest to opona wielosezonowa z ładnym bieżnikem AT, bardzo cicha (72dB) i posiada prawdziwy atest zimowy (śnieżynkę z górach), a nie jak większość wielosezonowych tylko napis "All Season" czy znaczek śnieżynki które wcale nie sprawiają że nadają się na śnieg. Ja użytkuje już trzeci komplet tych opon w różnych autach począwszy od GG AT przerzuciwszy się na AT3.

Kianka
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 18 mar 2023, 16:02
Czym jeżdzę: Kia QLE 1,6

Re: Opony wielosezonowe 225/65/17 do KsIII

Postautor: Kianka » 18 mar 2023, 17:16

Temat stary, ale może komuś się przyda. Mam trzeci sezon zimowy 225/60R17 99H Hankooka i dla mnie trochę za głośne. Szukam wielosezonowych muszę wymienić w tym miesiącu. Jeżeli ktoś ma doświadczenie w wielosezonowych oponach proszę o podpowiedź.

lexy
Bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 23 paź 2013, 14:12
Czym jeżdzę: 2.0CRDi

Re: Opony wielosezonowe 225/65/17 do KsIII

Postautor: lexy » 04 kwie 2023, 10:51

Nie rozpatruj opon w kategorii wielosezonowych, a po prostu poszukaj takich, które mają logo śnieżynki na boku (symbol 3PMSF). Oznacza to, że są one przystosowane do jazdy w trudnych zimowych warunkach - co ciekawe, część typowych zimówek ich nie ma, a często trafiają się nawet na typowo letnich oponach (więc można na nich bezpiecznie jeździć zimą). Na iParts nie brakuje opon z tym oznakowaniem - warto się za nimi rozejrzeć, bo różnica w jeździe jest kolosalna.

Koronator1
Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: 09 lut 2018, 16:57
Czym jeżdzę: Sportage T-GDI

Re: Opony wielosezonowe 225/65/17 do KsIII

Postautor: Koronator1 » 10 kwie 2023, 16:21

Ja miałem nokian całoroczne. Właściwości trakcyjne bardzo w porządku, jazda bez stresu zimą i latem ale dźwięki które generowały sprawiły że trzy razy byłem w serwisie zgłaszając zepsute hamulce z tyłu :D . Zmieniłem na goodyear vector 4seasons 3 generacja. Wcześniej użytkowałem je w kilku samochodach w tym w hondzie crv i tym razem też się nie zawiodłem. Jak dla mnie idealne - trakcyjnie zimą nieco gorsze od nokianów ale bardzo ciche, bezstresowe i komfortowe. Innych już nie planuje kupować. Eksperyment z nokianami mi wystarczy

TexRan
Bywalec
Posty: 116
Rejestracja: 12 cze 2023, 22:52
Czym jeżdzę: benz 2.0 163KM XL FWD

Re: Opony wielosezonowe 225/65/17 do KsIII

Postautor: TexRan » 13 cze 2023, 22:21

Ja miałem w poprzednim samochodzie Nokiany zimowe i nie byłem bardzo zadowolony. W związku z tym, że i tak w planach była zmiana samochodu to używałem ich też w lecie i niestety okazały się bardzo miękkie i podatne na zużycie na brzegach. Rozmawiałem o nich z wulkanizatorem to powiedział że opony tego producenta tak mają. Aktualnie dostałem od poprzedniego właściciela 2 komplety opon z alusami.
Na lato mam 18 cali a na zimę 17 cali. Po pierwszych jazdach odnoszę wrażenie że na 18 samochodzik jest trochę za twardy. W przyszłości mam w planach zakupić właśnie wielosezony na koła 17 cali.


Wróć do „OPONY i FELGI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap